Türkçe English
Yangına Karşı Koruma

Yangın dayanımı

Hem yüksek kaliteli görünüm hem sertifikalı yangın dayanımı

Yangından korunma, bina planlamasının önemli bir parçasıdır. TRIMline, çözüm ortağı Straehle ile beraber, planlamacılara ve mimarlara amacına uygun uygulama konusunda kapsamlı tavsiyeler verir. Straehle sistem duvarları hem Alman hem de Avrupa yangın güvenliği şartnamelerini yerine getirir. 

Sistem 2000 ve 2300 yangından korunma ve yüksek estetik standartlarını bir araya getirir. Uygun kurumlar tarafından test edilmiş ve sertifikalandırılmıştır. Sistem duvarlarımızın gerektiğinde F 30 yangın geciktirme sınıfı ile uyumlu olarak yangına dayanıklı versiyonu mevcuttur. Dolu duvar versiyonunda, Sistem 2000 ayrıca F 90 sınıfı yangına dayanıklılık şartlarını da karşılayabilir. 

SG 100 kapı sistemi, RS-1 ve RS-2 duman korumasının gereklerini ve ayrıca yangından korunma tertibatlarının (FSA) gereksinimlerini karşılar. Tek kanatlı veya çift kanatlı kapı olarak mevcuttur. Sistem 2300 cam bölme duvarı ile birlikte kullanıldığında, güvenilir yangın ve duman koruması ile şeffaflık ve estetik sağlar. Diğer yangından korunma ile ilgili sistem elemanları, Straehle bölme duvarlarının muntazam tasarımına da uyum sağlar.

Yangından korunma şartnamelerinin yerine getirilmesi

Çözüm ortağımız Straehle ile birlikte mimarlara ve planlamacılara sistemlerimizi kullanarak yangından korunma standartlarını nasıl yerine getirebilecekleri ile ilgili destek oluyoruz. Hangi bağlantı durumu nasıl gerçekleştirilebilir? Çözüm ortağımız Straehle birçok bölme duvar sistemini ve bağlantı kombinasyonunu test etmiştir ve onaylamıştır. Gerekli teklif metinlerini, test sertifikalarını ve bina denetleme belgelerini sağlayabiliriz.
 

Yangından korunma elemanları

Taşıyıcı olmayan iç duvarlar alevlerin, ısı ve dumanın yayılmasını durdurur. Yangın geciktirici F30 ve F90 yangına dayanıklı duvarlar arasında bir ayrım vardır. Örneğin, F30 yangına dayanıklılık derecesinde, oda en az 30 dakika kapalı kalmalı ve yangından uzaktaki taraftaki sıcaklık yükselmesi 180 K'yi geçmemelidir.
 

Yangına dayanıklı donanımlar (FSA) / Yangına dayanıklı kapılar 

Yangın geciktirici veya yangına dayanıklı duvarlarda ve yangın duvarlarındaki açıklıkların kapılarıdır. Yangına dayanıklı donanımların görevi yangını durdurmak veya en azından belirli bir süre için yayılmasını engellemektir. T30, T90 ve T120 yangın dayanım değerleri arasında ayrım yapılır. Yangına dayanıklı donanımlar/kapılar, tanım gereği kendiliğinden kapanmalıdır (kapı kapatıcı).
 

Yangın dayanım dereceleri

Sistem 2000    F 30/F 90

Sistem 2300    F 30

x
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Çerez Politikası metnini inceleyebilirsiniz. Kabul Ediyorum