Türkçe English
Ses Yalıtımı

Ses yalıtımı

Güçlü yanımız: iyi ses yalıtımı ve konsantre olmaya uygun çalışma ortamları

Ses yalıtımı, TRIMline Interiors ve çözüm ortağımız olan Straehle modüler bölme duvar ürünlerinin en önemli özelliğidir. Konsantre olmaya uygun çalışma ortamları için iyi ses yalıtımı en önemli etmendir. Özellikle modern ofislerde, iletişimin-konuşmanın yoğun olduğu bölgeler ile toplantı bölgeleri arasındaki akustik yalıtım önemlidir. Bu sebeple, yüksek kaliteli çözümler elde edebilmek için deneyimlerimizi ve yeteneklerimizi akustik açıdan etkin malzemelerle ürettiğimiz bölme duvarlarımızla birleştirdik.

TRIMline oda çözümleri ilgili ses yalıtım gereklilikleri ile uyumlu olacak şekilde bir yapı donanımı gibi bir araya getirilebilirler. Tüm elemanlar tek veya çift katmanlı bileşenler olarak mevcuttur. Örneğin, gerekli ses yalıtım değerleri, değişik cam kombinasyonları ile, ağır dolu duvarlar ile, 120mm’ye ulaşan duvar kalınlıkları ile veya duvarın içine entegre edilmiş ses yutucular ile elde edilebilir.

Tüm sistemler akustik test sertifikasyonuna sahiptir. TRIMline Interiors ürünleri “Facade Testing Institute” tarafından verilen TS 2381-1 çerçevesinde EN ISO 10140-2 normlarına göre test edilmiştir. Çözüm ortağımız Straehle ürünleri DIN 4109 çerçevesinde DIN EN ISO 15140-3 normlarına göre test edilmiştir.

Bilgi

Bina akustiği, inşaa koşullarının odalar arasında ses dağılımı üzerine etkisini inceleyen bir çalışma alanıdır. Bölme duvarlar odalar arasındaki ses transferini azaltır. Komşu odalardaki çalışma sürecini bozmamak ve mahremiyeti korumak için gürültü azaltılır.

Önemli parametreler

- R w: yanındaki diğer bileşenlerden bağımsız olarak bir bileşenin ses yalıtım değeri

- R w, P: yanındaki diğer bileşenlerden bağımsız olarak bir bileşenin tezgâhta ölçülmüş ses yalıtım değeri

- R’w: yanındaki diğer bileşenler göz önünde bulundurularak bir bileşenin şantiyede ölçülmüş ses yalıtım değeri

Ses yalıtımı 

TRIMline SNAP Standart Rw =  48 dB
TRIMline SNAP BD Rw =  42 dB
TRIMline SNAP FL Rw =  41 - 44 dB
Straehle Sistem 2000 Rw,P = 30 - 56 dB
Straehle Sistem 2300 Rw,P = 41 - 54 dB
Straehle Sistem 3400 Rw,P = 32 - 41 dB
Straehle Sistem 3500 Rw,P = 40 - 47 dB
Straehle Sistem T Rw,P = 41 - 44 dB
Straehle Sistem MTS Rw,P = 42 - 47 dB
Straehle Kubus I Dn,T,W = 28 - 32 dB
Straehle Kubus II Dn,T,W = 36 dB
TRIMline MW Hareketli Bölme Rw = 53 dB
x
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Çerez Politikası metnini inceleyebilirsiniz. Kabul Ediyorum